Правила інформаційної безпеки під час війни

Інформаційна безпека на роботі

 1. Нікому не можна розповідати про свою роботу. Це також фронт війни, тому не треба навіть гіпотетично давати розвідці супротивника додаткової інформації.
 2. Не під’єднуйте свої девайси до мережі Академії. Навіть смартфон не варто заряджати від свого робочого комп’ютера. Чим менше контактів внутрішньої мережі із зовнішнім світом – тим менше шансів на успішну кібератаку зі сторони ворога.
 3. Оновіть усі паролі.
 4. Якщо ваш комп’ютер або смартфон веде себе підозріло, приходять повідомлення з невідомих адрес на пошту чи в месенджери – одразу переустановіть операційну систему на комп’ютері, а на смартфоні зробіть загальне скидання.
 5. Ні в якому разі не завантажуйте на робочий комп’ютер або на смартфон і не відкривайте підозрілі файли!

Інформаційна безпека в побуті

Необхідно знати базові правила (4 перші пункти) та інші застереження:

 1. Двофакторна автентифікація має бути увімкнута скрізь, у всіх сервісах.
  2. Оновіть паролі та зробіть їх безпечними – щонайменше 8 символів, літери великого й малого регістру, цифри та спеціальні символи. Не повторюйте паролі в різних сервісах.
  3. Не відповідайте на дзвінки з незнайомих номерів.
  4. Також для дзвінків найкраще користуватися захищеними Месенджерами. Дзвінки по мобільній мережі перехопити набагато простіше.
  5. Читайте лише офіційні джерела інформації.
  6. Не довіряйте чуткам і пліткам – те, що Ви або члени Вашої родини не бачили на власні очі, варто сприймати максимально критично.
  7. Дуже важливо! Не можна  панікувати! Тому будь-які панічні пости ігноруйте, а за можливості блокуйте їх авторів. Паніка – це  найстрашніше під час війни.
  8. Не фотографуйте та не викладайте в соціальні мережі фото військових, бойових дій, ракет і літаків у небі, результатів обстрілів. Можете повідомити про це військовому, бійцю тероборони чи поліцейському.
  9. Якщо Ви знаходитесь у зоні окупації – сидіть удома, очистіть свій телефон від фото, переписувань і підписок у соцмережах. Пам’ятайте: це тимчасово.
  10. Якщо можете – допомагайте один одному. Це найголовніше!!!