Атестація педагогічних працівників у 2024/2025 н.р.

НОВЕ ПОЛОЖЕННЯ ПРО АТЕСТАЦІЮ від 09.09.2022

Наказ МОН 1277 Положення про атестацію нова редакція

Наказ про утворення атестаційної комісії І рівня

Список педпрацівників, які підлягають черговій атестації

Список педпрацівників. які підлягають позачерговій атестації

Міністерство освіти і науки України оновило Положення про атестацію педагогічних працівників (наказ МОН від 09.09.2022 № 805, у редакції наказу від 10.09.2024 № 1277).
Положення розроблено з метою удосконалення й осучаснення механізму оцінювання роботи педагогів та усунення законодавчих колізій.
Що змінено:
  • Урегульовано питання присвоєння педагогічних звань і кваліфікаційних категорій учителям, які не мають вищої освіти.
  • Визначено, що за педагогами, які переходять на роботу в інші заклади освіти на ті ж посади або переривають свою роботу, зберігаються педагогічні звання і кваліфікаційні категорії до наступної атестації.
  • Удосконалено порядок  створення атестаційних комісій та визначено перелік субʼєктів, які їх можуть створювати. Зокрема, передбачено можливість створення атестаційних комісій  приватними закладами освіти та/або їхніми засновниками.
  • Урегульовано присвоєння педагогічних звань «старший викладач», «старший учитель» і «старший вихователь». Їх присвоюють педагогам, яким за результатами попередньої атестації присвоєно (підтверджено) кваліфікаційну категорію не нижче ніж «спеціаліст другої категорії» (або встановлений відповідний тарифний розряд) та стаж роботи яких понад 3 роки.
  • Також унормовано присвоєння таких педагогічних звань: «викладач-методист», «учитель-методист», «вихователь-методист», «педагог-організатор-методист», «практичний психолог — методист», «керівник гуртка — методист», «старший вожатий — методист». Їх присвоюють педагогам, які працюють на відповідних посадах та які за результатами попередньої атестації мають кваліфікаційну категорію не нижче ніж «спеціаліст вищої категорії» (або встановлено відповідний тарифний розряд), вищу освіту та стаж роботи понад 5 років.
  • Не тільки проходження курсів професійного розвитку, а й здобуття освіти в закладі вищої, фахової передвищої освіти наступні 5 років зараховуватимуть як підвищення кваліфікації.
  • Урегульовано питання атестації педагогічних працівників, які мають навантаження з кількох навчальних предметів.
  • Відтепер у разі викладання кількох навчальних предметів педагоги самостійно обирають послідовність підвищення кваліфікації в межах загального обсягу підвищення кваліфікації (150 годин або 30 кредитів ЄКТС).
  • Визначено, що атестаційні комісії І рівня можна створювати в закладах освіти і відокремлених структурних підрозділах, у яких є щонайменше 15 педагогічних працівників.
  • Після оформлення атестаційного листа про рішення комісії керівник закладу освіти має видати відповідний наказ, який є документом, що підтверджує присвоєння педагогічному працівникові кваліфікаційної категорії чи педагогічного звання.
Ділимося корисною інформацією!

На порталі Всеосвіта  7 листопада, о 18:00 відбудеться вебінар Інни Маніленко на тему «Атестація педагогічних працівників: вивчаємо законодавчі зміни. Кейс документів».

Інна Маніленко, юристка, сертифікована тренерка з підвищення кваліфікації директорів та заступників директорів закладів загальної середньої освіти відповідно до Концепції “Нова українська школа”, сертифікована експертка для проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти, методистка вищої кваліфікаційної категорії, вчителька історії та правознавства вищої кваліфікаційної категорії, педагогічне звання “старший учитель”.

На вебінарі буде розглянуто особливості атестації педагогічних працівників з урахуванням наказу МОН від 10 вересня 2024 року № 1277 «Про внесення змін до Положення про атестацію педагогічних працівників», що набув чинності 05 листопада 2024 року.

📢 Безкоштовно переглянути вебінар можна за посиланням: https://vseosvita.ua/webinar/1134/cabinet

Всі вебінари Всеосвіти доступні у записі та зручні для перегляду у будь-який час.

До зустрічі на вебінарі! 👋

Посилання на запис вебінару “Атестація педпрацівників по-новому: що треба знати”.
Частина 1.
 Частина 2
Посилання на запис вебінару “Як застосувати у дитсадку нове Положення про атестацію і не помилитися”
Посилання на запис семінару з питань вимог впровадження нового Положення про атестацію від 20.06.2023 року
https://www.youtube.com/watch?v=3asmH4g-4Ew
Наказ МОН від 09.09.2022 р. № 805 Про затвердження Положення про атестацію педагогічних працівників
Про кваліфікаційні категорії педпрацівників, які не мають повної вищої освіти
Лист Міністерства освіти і науки України Щодо підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників

Основні законодавчі документи

Базовими документами, які регламентують роботу педагогічного працівника в міжатестаційний період і процедуру проведення атестації, є: